Jakým systémem se odehraje MS v hokeji 2017?

18.10.2016

Největší hokejovou událostí každého roku je jistě hokejové mistrovství. Pokud patříte mezi hokejové fanoušky, je dobrá znát o něm řadu informací. Podívejte se, jakým systémem bude hráno MS v hokeji 2017.Tento systém se již delší dobu nemění, jelikož o něm můžeme říci, že patří mezi osvědčené a celkem dobré metody, jakým způsobem vybrat nejlepší tým planety. V rámci daného mistrovství bude hrát celkem 16 týmů, které budou rozděleny do dvou skupin s označením A a B. V rámci svých skupin odehrají zápasy stylem každý s každým. To jasně určí pořadí, které bude souviset s následným postupem do čtvrtfinále.

V rámci MS v hokeji 2017 lze vypadnout už ve čtvrtfinále

Postup do čtvrtfinále je již spojený s velkým rizikem, jelikož zde platí, že tým, který prohraje, již vypadává. Tedy definitivně jede domů. Nejedná se samozřejmě o žádnou novinku v rámci konaného MS v hokeji 2017 , jelikož se jedná o přístup, který platí delší dobu. Zároveň platí, že se hraje jenom na jeden jediný zápas.

Na jeden jediný zápas se odehraje také semifinále. Zde už ale riziko odjezdu domů nehrozí. A to z toho důvodu, že vítězové postupují do finálových bojů. Ti, kteří prohrají, mohou mít radost alespoň z toho, že si o medaili zahrají. A to konkrétně o třetí místo.

Finále v poslední den Mistrovství světa v hokeji 2017

Výše jsme si popsali, jakou konkrétní cestu musí absolvovat tým, který má zájem přivézt si z konaného Mistrovství světa v hokeji 2017 medaili. Připomeňme také, že ty nejdůležitější zápasy jsou odehrány v poslední den konání šampionátu. Obvykle je to neděle. Zápas o třetí místo se uskuteční v odpoledních hodinách, zatímco finálový zápas ve večerních. Po něm bude jasné, kdo se mistrem světa stane. Pokud vás zajímá i počet celkově odehraných zápasů napříč všemi týmy, potom jich je 64. Pro milovníka hokeje tedy velmi dobrá zpráva.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost