Jaromír Jágr se možná rozloučí až na MS v hokeji 2015

25.02.2015

V květnu se do Prahy a Ostravy nahrnou tisíce hokejových fanoušků z celého světa. Možná letos opět pokoříme hranici největší návštěvnosti, kterou jsme drželi až do minulého mistrovství světa v Bělorusku od roku 2004. Možná se naší reprezentaci podaří dostat až na zlatý vrchol a možná přiletí z NHL i Jaromír Jágr!

Přiletí Jaromír Jágr na své poslední MS v hokeji?

Rozloučí se legendární hokejista s číslem 68 na zádech letos s reprezentací na domácím šampionátu, nebo už bylo jeho poslední mistrovství minulý rok v Minsku, jak sám oznámil? Možné jsou stále obě možnosti, téměř všichni si přejeme, aby se Jaromír rozloučil právě doma, má přeci ideální příležitost - MS v hokeji. Jágr ale možná nebude mít ani možnost se na domácí mistrovství světa dostat, povinnosti v NHL ho nepustí. Ještě nedávno hrál za tým New Jersey, který se nejspíš do play-off nedostane, nedávno byl ale vyměněn do klubu Florida Panthers. Florida má tým poskládaný převážně z mladých talentů, kteří nemají moc zkušeností, ale chuť hrát jim rozhodně nechybí, Jágr může do jejich hry přinést spoustu zajímavých nápadů a především zkušenosti. Panteři se pohybují na hraně play-off a do bojů o Stanley Cup můžou stále zasáhnout. Florida zatím nikdy Stanley Cup nevyhrála, Jágr už dvakrát.

Jaromír Jágr se na MS v hokeji objevuje už od roku 1990

Vůbec poprvé se Jágr objevil v českých barvách v roce 1989 v přátelském zápase proti bývalému SSSR. Na mistroství světa si poprvé zahrál v roce 1990, když odcestoval s reprezentací do Švýcarska, bylo mu 18 let a pomohl týmu vybojovat bronzové medaile. To je od letošního MS hokej už čtvrt století! Od šampionátu ve Švýcarsku reprezentoval svou zemi na MS v roce 1994, 2002 a 2004 ani na jednom z těchto turnajů se naší reprezentaci nepovedlo získat medaili. Štěstí přinesla „šedesátosmička“ hned o rok později a na mistroství ve Vídni české hokejky vybojovali zlato! Do Vídně se Jaromír dostal jen díky výluce NHL, jinak by tradičně hrál play-off, které by mu nedovolilo Česko na MS reprezentovat. Nejproduktivnější evropský hráč v dějinách NHL tuto ligu opustil v roce 2008 a hned o rok později už se s reprezentací vypravil na mistroství světa do švýcarského Bernu, kde bohužel medaili nezískal. Zlaté mistroství ho potkalo hned o rok později v Německu a účastnil se i šampionátu na Slovensku v roce 2012, kde Česko bralo bronz. Na následující dva roky se opět vrátil do NHL a v reprezentační soupisce se číslo 68 objevilo až minulý rok na šampionátu v Minsku. Jágr po neúspěšném boji o bronzovou medaili prohlásil, že s reprezentací končí, ale u tohoto chlapíka nikdy nevíte. Doufáme, že se letos opět na domácím mistrovství ukáže!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost