MS v hokeji 2016 míří do Ruska

06.06.2015

Zakulacené osmdesáté Mistrovství světa v hokeji se bude pořádat v Rusku. V zemi kde patří hokej k nejoblíbenějším sportům, se bude světový šampionát odehrávat už posedmé. Ruský tým v posledních letech ukazuje svoji velkou sílu a připravenost, v Praze skončil na MS 2015 druhý za bezkonkurenční Kanadou.

Hrát se bude v Moskvě a Petrohradu

Do Ruska se světový turnaj v hokeji vrací už posedmé. Letos se poprvé ujme pořadatelských povinností dvojice velkých měst – Moskva a Petrohrad. Obě dvě města už někdy samostatně světový turnaj v hokeji hostila, letos se ale poprvé ujmou pořádání MS v hokeji společně.

Do moskevské Megasport aréně odehraje základní část kromě domácího Ruska také Švédsko, Česko, Švýcarsko, Lotyšsko, Norsko, Dánsko a Kazachstán, který se na velké mistrovství světa v hokeji opět probojoval z první divize. V aréně kde obvykle hraje CKA Petrohrad nesoucí název Ledový palác bude o postup do čtvrtfinále bojovat Kanada, Finsko, USA, Slovensko, Bělorusko, Francie, Německo a nováček Maďarsko. Obě arény pojmou přes 12 000 diváků a zejména při domácích zápasech bude atmosféra v hledišti jistě skvělá.

Ostatní fanoušci hokeje se ale do Ruska většinou moc nehrnou a zápasy evropských týmů často sleduje jen poloprázdný stadion. Nejnovější rekord v návštěvnosti, který patří Česku z minulého roku, by tedy padnout neměl.

Za maskota bude pes Lajka

Součástí každé větší sportovní akce je bezpochyby i maskot. V České republice minulý šampionát bavila všechny fanoušky dvojice králíků z klobouku – Bob a Bobek. Na Ruských tribunách je vystřídá při MS v hokeji 2016 vesmírný pes Lajka. Fenka, která se jako první živý tvor dostala v roce 1957 na oběžnou dráhu, byla zvolena na návrh ruské občanky, která si díky svému nápadu přišla na 200 000 rublů. Nový maskot byl oficiálně oznámen na ruské televizní stanici Perviy channel už začátkem května 2015. Pes by se měl podobat sibiřskému huskymu, který bude oblečený do hokejové výstroje.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost