Co se změní na letošním MS v hokeji

01.03.2015

O tom, že se letošní světový šampionát v ledním hokeji bude konat v Česku, rozhodl kongres IIHF už před pěti lety. Očekávané mistroství světa přichází a v květnu už si můžeme vychutnávat skvělý mezinárodní hokej přímo u nás v České republice.

Změny oproti loňskému MS v hokeji v Bělorusku

Letošní mistroství světa se oproti tomu loňskému samozřejmě kromě změny pořadatele bude lišit také složením účastníků, novými maskoty a snad se mírně poupraví i výherci medailí. MS v hokeji 2015 se bude hrát v pražské O2 aréně a ostravské ČEZ aréně. Česká republika odehraje základní část šampionátu v první ze zmíněných arén, nevyhne se tedy jistě týmu Švédska, Kanady, Švýcarska, Lotyšska, Německa, Francie a Rakouska. Změní se také již zmiňované složení účastníků, na minulém turnaji v Bělorusku se nejhůře umístila dvojice Itálie a Kazachstán. Z minulého ročníku skupiny A divize 1 tedy nahradí tuto nešťastnou dvojici Rakousko, které se přidá do pražské skupiny A a druhý tým Slovinsko, které se ve skupině B určitě utká s národním týmem Ruska, Finska, USA, Slovenska, Norska, Běloruska a Dánska. Novými maskoty se stali oblíbení králíci z klobouku Bob a Bobek, vůbec poprvé v historii budou tedy roznášet radost hned dva maskoti. Pořadí na stupních vítězů by se mělo promíchat především proto, že v Bělorusku skončila Česká republika na smolném čtvrtém místě, letos všichni očekáváme minimálně medailové příčky!

Změny v české reprezentaci

Velká změna potkala českou hokejovou reprezentaci už před MS v Bělorusku. Hlavním trenérem se stal Vladimír Růžička, kterému smlouva končí po letošním MS v hokeji. Jistě se také změní soupiska, kterou český trenér už brzy odhalí. Chybět by neměla jména jako Pavelec, Frolík, Hertl, Rolinek, nebo Klepiš. V minulém roce se šampionátu už podeváté účastnil Jaromír Jágr, který prohlásil, že se dalšího mistroství světa účastnit nebude. Doufejme, že se nic z toho co řekl po smolné prohře, v zápase o třetí místo nestane a Jágr se s reprezentací rozloučí až letos na domácí půdě.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost